Aktuality | Průmyslová automatizace, ELVAC a.s.

Projektové novinky a aktuality

Modernizace zařízení pro střih plechu

Popis realizace:

Po našeho zákazníka VÍTKOVICE STEEL, a.s. jsme realizovali modernizaci zařízení sloužícího ke střihu plechu. Jedná se strojní nůžky stříhající plech o tloušťce 40 mm. Střih samotný je prováděn pomocí dvou DC motorů, každý o výkonu 550kW. V rámci zakázky jsme využili naše mezioborové know-how a dodali komplexní řešení.

 

Provedené práce:

  • Projektovou dokumentaci

  • Výroba rozvaděčů

  • Montáž rozvaděčů a potřebné kabeláže

  • Návrh, výroba a montáž nových přírub pro enkodéry

  • Parametrizace frekvenčních měničů

  • Vývoj software pro řídicí PLC

 

Přínos modernizace:

Stroj nyní pracuje bez poruch a s větší spolehlivostí než dříve, rovněž se snížila spotřeba elektrické energie. Díky novým rozvaděčům bylo mimo jiné dosaženo navýšení volného prostoru v rozvodně stroje, což podstatně zvyšuje bezpečnost a komfort práce při jeho údržbě. Ovládaní a signalizace je pro obsluhu nyní mnohem komfortnější, a to díky novému HMI panelu, který zjednodušuje práci pomocí nové vizualizace.

ELVAC_průmyslvá_automatizace

 

Zařízení pro měření tloušťky plechu před lisováním

Dle požadavku zákazníka jsme realizovali do online výroby plechů komplexní zařízení pro měření tloušťky plechu před lisováním, které zaručuje, že do lisovací formy bude vložen pouze jeden plech vybrané tloušťky.

Původní zařízení pro kontrolu tloušťky plechu na lince nevykazovalo požadovanou spolehlivost, nebylo možné je ovládat centrálně a nesplňovalo požadavky na celkovou funkcionalitu systému během výrobního procesu lisování. 

Lisovací linku jsme vybavili několika páry laserových senzorů s vyhodnocovacími jednotkami, včetně úpravy programu stávajícího PLC a HMI vizualizace.
Námi instalovaným novým systémem měření došlo ke zvýšení přesnosti, plynulosti výroby a minimalizaci poškození výrobního zařízení pro lisování plechů.

Řízení polohy sacího bagru

Úspěšně jsme zákazníkovi předali zajímavou aplikaci řízení polohy sacího bagru pomocí GPS souřadnic. Ponton sacího bagru je ukotven úhlopříčně čtyřmi lany k pevným bodům na břehu, případně na vodní ploše. Body jsou přesně zaměřeny pomocí GPS lokátoru. Pohyb po hladině vpřed, vzad a do stran zajišťují čtyři manipulační navijáky umístěné na palubě. Lanový buben je poháněn servopohonem s převodovkou. 

Během těžby se sací bagr pohybuje automaticky směrem vpřed a odsává materiál ze dna. Pohyb bagru je řízen pomocí modelového výpočtu trajektorie plavidla v rámci koordinačního systému 4 pevných kotvících bodů a 4 bubnových navijáků.

Robotické lepení nálepek

Vytvořili jsem projekt s využitím robotiky i strojového vidění, a to komplexní zařízení pro automatické lepení nálepek na hliníková kola s kamerovou kontrolou pozice nálepky. Jak přesně zařízení funguje se dozvíte v našem 3D animovaném videu.

 

Díky dlouholetým zkušenostem našich pracovníků a úzké spolupráci s předními světovými výrobci automatizační techniky nabízíme řadu typových řešení i na míru v oblasti manipulace a dopravy materiálu, energetiky, řízení divadelní techniky, řízení strojů a výrobních linek a regulace elektrických pohonů.