Mobilní terminál MODAT-550

Novinky

V této sekci naleznete informace a zajímavosti o produktech, které jsme právě zařadili do E-Shopu.
Bližší informace o dodavatelích produktů naleznete v sekci Dodavatelé.

18. července 2018

MODAT-550

Kapesní terminál neboli PDA (Personal Digital Assistant) MODAT-550 pochází z dílny firmy iEi Integration a je určen pro firemní pracovníky v terénu při doručování zásilek, sběr dat, kontrolu a provádění servisních prací, odečtu vodoměrů či plynoměrů, v pohostinství, maloobchodu a v neposlední řadě i ve skladovém hospodářství. Jedná se o funkcemi nabitý přenosný mobilní počítač do kapsy, který slouží pro sběr dat, jejich přenos a uchovávání. V těchto odvětvích je nutné využití vyššího stupně odolnosti, než u komerčních zařízení, z důvodu nonstop manipulace a dlouhodobého provozu v náročných pracovních podmínkách. Zařízení bude bezchybně fungovat i v rozšířených pracovních teplotách od -10 °C do +50 °C.


Nespornou výhodou Modatu oproti obdobným komerčním zařízením je jeho odolný a kompaktní design. Novinka MODAT-550 je robustní zařízení, jehož odolnost se opírá o vysoký stupeň krytí IP67 po celém povrchu, a dále pak schopnost přežít bez úhony pád z výšky až 1,5 m. Funkční pogumovaný plastový kryt chrání při každodenním používání před působením vody, prachu a nečistot.
Zařízení disponuje přehledným displejem s uhlopříčkou 5,3“ se svítivostí 350cd/m2 a kapacitní dotykovou technologií. K běžné funkcionalitě Modatu-550 patří integrovaná čtečka čárových kódů vybavená 1D a 2D snímačem, dále také Bluetooth 4.0, Wi-Fi, GPS a volitelně 4G/LTE modem, který umožní online práci v terénu mimo dosah bezdrátových sítí. MODAT-550 navíc využívá inteligentní komponentu NFC (Near Field Connection) pro bezkontaktní komunikaci na krátkou vzdálenost. Součástí je i 13 mega-pixelový zadní fotoaparát s vestavěným bleskem pro sběr fotografií a videa. Dostačující výpočetní výkon zaručuje osmi-jádrový procesor Cortex A53 1.5 GHz. Ukládaní a zálohování dat je možné přes uživatelsky dostupný slot pro SD karty až do kapacity 64 GB. Svižný provoz systému zabezpečí dvě integrované 16 GB paměti RAM typu eMMC a 2GB LPDDR3. Inovativní PDA MODAT-550 je nabízen s předinstalovaným OS Android verze 7.0, který poskytuje efektivní nástroje pro vývoj aplikací na míru a současně nabízí uživatelům uživatelsky přívětivé prostředí.     
MODAT-550 se řadí do nové generace přenosných terminálů, a to i díky své výbavě, designu a ergonomii, které vývojáři v iEi věnovali značnou pozornost. Baterie o kapacitě 4000 mAh, kterou je MODAT-550 vybaven postačuje na 8 hodin provozu zařízení. Do základního vybavení patří kromě dobíjecí stanice také popruh na ruku. Volitelně je v nabídce odolné pouzdro s transparentní horní částí a ramenním popruhem.